Polska wersja językowa English version Deutsche Sprachversion

Formularze IGH dot. gier hazardowych można już składać elektronicznie

12 październikaa 2017 r.

  • Ministerstwo Finansów udostępniło interaktywny formularz IGH-1 wraz z załącznikiem IGH/1A dla podmiotów, które urządzają gry hazardowe.
  • Za ich pomocą można składać informację za 3. kwartał 2017 r., tj. w terminie do 21 października 2017 r.
Interaktywny formularz IGH-1 (Informacja dotycząca funkcjonowania podmiotu urządzającego i prowadzącego działalność w zakresie gier hazardowych) wraz z załącznikiem IGH/1A (Informacja dotycząca funkcjonowania ośrodka gier) jest dostępny na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów. System e-Deklaracje jest gotowy do przyjmowania danych z tych formularzy.

Nowe rozwiązanie ma ułatwiać przekazywanie informacji sprawozdawczych przez podmioty urządzające i prowadzące działalność w zakresie gier hazardowych, dotyczące ich funkcjonowania.

***

Zgodnie z § 4 ust. 3 rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 28 czerwca 2017 r. w sprawie przekazywania informacji dotyczących funkcjonowania podmiotów urządzających i prowadzących działalność w zakresie gier, przekazywanie informacji dotyczących funkcjonowania podmiotów urządzających i prowadzących działalność w zakresie gier hazardowych, sporządzanych na formularzach IGH-1 i IGH/1A, może się odbywać również za pomocą środków komunikacji elektronicznej. System e-Deklaracje jest gotowy do przyjmowania dokumentów elektronicznych zawierających dane opisane wzorem dokumentu elektronicznego IGH-1(1) o numerze 2017/08/23/4345, opublikowanym w dniu 23.08.2017 r. w CRWDE ePUAP.

Podstawa prawna: art. 79 ust. 1 i 2 ustawy o grach hazardowych (Dz.U. 2009 Nr 201 poz. 1540 z późn. zm.)
Źródło: Komunikat Ministerstwa Finansów